Владимир Четкар

Владимир Четкар

Владимир Четкар

31 август 2020 // 22:00 ч. | Езерце

Светски реномираниот џез музичар и гитарист се враќа на СОФ. По пауза од три години, струмичани ќе имаат нова ретка можност да уживаат во неговите соул, џез, фанк, диско и поп звуци на отворено. Четкар ќе настапи на традиционалната џез вечер, но овојпат во прекрасниот амбиент на градскиот парк. Дел од нашата поинаква приказна како локална поддршка ќе биде и џез триото Jazzna со свој прв настап на #соф2020.