• 00

  денови

 • 00

  часови

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Прегледај изведувачи
Image

#Ритамотнаградот

За Струмица ОПЕН Фест

Image

Десет недели фестивал!

Дојдете на #соф2019 и следете го ритамот на најголемиот open-air фестивал во Македонија. Струмица по осми пат ги отвора вратите за љубителите на спортот, музиката и уметностите со најуникатниот фестивалски концепт досега. Десет недели бесплатен фестивал на отворено! Вашите омилени ѕвезди на едно место! Бидете дел!

 • 09 Јуни - 18 Август 2019
 • Градски парк, Плоштад „Гоце Делчев“, СОУ „Јане Сандански“, Градско корзо, Леблебиџиска улица

Запознај ги учесниците

Учесници на настанот

Image
Street Summer Jam
10 Јуни
Image
Street basket
11 Јуни
Image
Вежбаме во парк
17 - 21 Јуни
Image
Вело тура
23 Јуни
Image
Bang la Decks
19 Јули
Image
Board Games Day
20 Јули
Image
RHCP Tribute
21 Јули
Image
Ареа
10 Август
Image
Дактили
10 Август
Image
Дикато
11 Август
Image
James Bond Symphony
12 Август
Image
Dismissed
12 Август
Image
Слаткаристика
15 Август
Image
Графа
15 Август
Image
Михаела Филева
15 Август
Image
Жељко Самарџиќ
16 Август
Image
Brass Borthers
16 Август
Image
Дарио
17 Август
Image
Бени и НОН СТОП
17 Август
Image
Северина
17 Август
Image
Tightbeats
17 Август
Image
2BONA
18 Август
Image
Бијело Дугме
18 Август

Тајмфрејм на активности

Целосна Агенда

 • Image

  09 Јуни

  Полумаратон „Струмица на улица“

  09 Јуни, 2019, 19:00 - 22:00 часот
  Плоштад „Гоце Делчев“ - Струмица
 • Image

  10 Јуни

  Street Summer Jam

  10 Јуни, 2019, 19:00 - 23:00 часот
  С.О.У. „Јане Сандански“ - Струмица
 • Image

  11 Јуни

  Street basket

  11 Јуни, 2019, 19:00 - 23:30 часот
  С.О.У. „Јане Сандански“ - Струмица
 • Image

  17 Јуни

  Вежбаме во парк

  17 Јуни, 2019, 20:30 - 23:00 часот
  Плоштад „Гоце Делчев“ - Струмица
 • Image

  23 Јуни

  Вело тура

  23 Јуни, 2019, 10:00 - 18:00 часот
  Плоштад „Гоце Делчев“ - Струмица
 • Image

  25 Јуни

  Ноќни патеки: Епизода „Цареви кули“

  25 Јуни, 2019, 19:30 - 23:30 часот
  Плоштад „Гоце Делчев“ - Струмица
 • Image

  29 Јуни

  Мистериите На Беласица 2019

  29 - 30 Јуни, 2019, 14:00 - 16:00 часот
  Шарена Чешма - Планинарски Дом Беласица
 • Image

  08 Јули

  10 години „Трка на келнери“

  08 Јули, 2019, 21:00 - 23:30 часот
  Плоштад „Гоце Делчев“ - Струмица
 • Image

  15 Јули

  Вечер на поезија со Владимир Мартиновски

  15 Јули, 2019, 21:00 - 23:00 часот
  Езерце, Градски Парк - Струмица
 • Image

  17 Јули

  Вечер на афоризми

  17 Јули, 2019, 21:00 - 22:30 часот
  Езерце, Градски Парк - Струмица
 • Image

  19 Јули

  Strumica Street Festival vol. 1

  19 Јули, 2019, 21:00 - 02:00 часот
  Плоштад „Гоце Делчев“ - Струмица
 • Image

  20 Јули

  Board Games Day

  20 Јули, 2019, 11:00 - 22:00 часот
  С.О.У. „Јане Сандански“ - Струмица
 • Image

  20 Јули

  Концерт на Мобилност

  20 Јули, 2019, 21:00 - 23:00 часот
  Плоштад „Гоце Делчев“ - Струмица
 • Image

  21 Јули

  Летна игранка со RHCP Tribute

  21 Јули, 2019, 21:00 часот
  Леблебиџиска улица - Струмица
 • Image

  23 Јули

  Господ постои, името ѝ е Петрунија

  23 Јули, 2019, 21:00 - 22:40 часот
  Отворена сцена, Градски парк - Струмица
 • Image

  09 Август

  Игор Џамбазов & Гуру Харе

  09 Август, 2019, 21:00 - 23:30 часот
  Mузичката сцена, Чешмичката - Струмица
 • Image

  10 Август

  Ареа

  10 Август, 2019, 21:00 - 01:00 часот
  Mузичката сцена, Чешмичката - Струмица
 • Image

  11 Август

  Летечки пекинезери

  11 Август, 2019, 21:00 - 00:30 часот
  Mузичката сцена, Чешмичката - Струмица
 • Image

  12 Август

  James Bond Symphony

  12 Август, 2019, 21:00 - 00:00 часот
  Mузичката сцена, Чешмичката - Струмица
 • Image

  13 Август

  Завршен концерт од Летна школа за гитара

  13 Август, 2019, 21:00 - 00:00 часот
  Mузичката сцена, Чешмичката - Струмица
 • Image

  14 Август

  Тоше Проески Трибјут

  14 Август, 2019, 21:00 - 00:00 часот
  Mузичката сцена, Чешмичката - Струмица

Покровители и поддржувачи

Поддржувачи

Покровители


Поддржувачи


Следете не

Новости

Image
Утре започнува СОФ 2019 – ритамот на градот

Одбројуваме нешто повеќе од 24 часа пред почетокот на долгото струмичко спортско и културно-уметничко лето.

Image
За првпат на СОФ вечер посветена на Тоше Проески

На годинашното издание на СОФ посветуваме вечер во чест на една од најголемите ѕвезди на балканските простори.

Image
Дамјан Пејчиновски специјален гостин на Летна школа за гитара 2019

Ново издание на традиционалната Летна школа за гитара со м-р Васко Пиличев и Дамјан Пејчиновски.

Image

Следете не @fest_open

Твитер Ѕид

09 ЈУН

ОПЕН Фест 2019

Контактирај не